Czas na "Świętą Wojnę" [zapowiedź]

Dobrzany i Dolice to miejscowości oddalone od siebie o 30 km. Obie położone są w powiecie Stargardzkim. Spotkanie Zorzy z Unią może uchodzić za derby tegoż powiatu, ale zwycięstwo w nim smakuje szczególnie... Większość uważa te mecze za "Świętą Wojnę"! Najbliższa już w tą sobotę w Dobrzanach.

Zorza wraz z Unią spotkają się już po raz 9 na przestrzeni ostatnich czterech lat w LOS. Piąty raz spotkanie te gościć będą Dobrzany i o dziwo gospodarze ani razu nie wygrali z Unią! W czterech dotychczas rozegranych spotkaniach wygraliśmy dwa i tyle samo zremisowaliśmy. Ogółem w Dobrzanach nie przegraliśmy już od 5 lat! Od sezonu 2008/09 (regionalna okręgówka) do dzisiejszego dnia rywalizowaliśmy między sobą aż 10 razy i tylko raz wygrała Zorza (1:2 w Dolicach w debiutanckim sezonie w V lidze).

W obecnym sezonie lepiej idzie drużynie z Dobrzan, która po dwóch kolejkach z dorobkiem 4 pkt. zajmuje 6 miejsce. Podopieczni trenera Piotra Kaczora w ubiegłej kolejce zdemolowali Flotę II Świnoujście, którą pokonali aż 9:2. Dwa gole dla ekipy z Dobrzan zdobył nasz były piłkarz Marek Andrysiewicz.

Nasz zespół musi zdobyć pierwsze punkty w tym sezonie... Wszyscy w klubie liczą, że uda się to już w sobotę na stadionie w Dobrzanach. Liczą też na Mateusza Koryckiego, który przybył w przerwie letniej do Unii właśnie z naszego najbliższego rywala. Gra naszego zespołu nie wygląda źle, ale trzeba poprawić skuteczność bo ona szwankuje w decydujących momentach. _________________________________________________________________________________________________________

III kolejka Szczecińskiej Ligi Okręgowej                                                                                                                           Zorza Dobrzany - Unia Dolice

Czas: sobota, 30 sierpnia, godzina 17.00                                                                                                                   Miejsce: Stadion Miejski w Dobrzanach