Remis na własne życzenie [relacja].

Piorunujące 17 minut w naszym wykonaniu, ale później fatalne 8... Tak można opisać to co stało się wczoraj na Stadionie Miejskim w Dobrzanach. Unia Dolice zremisowała z miejscową Zorzą 2:2 (2:2).

Pierwsze minuty spotkania to szturmowe ataki Unii. W 8 minucie w pole karne z piłką wpadł Marcin Misiek i tam został powalony przez zawodnika gospodarzy. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Mateusz Korycki, który pewnie posłał piłkę do siatki. Trener Krzysztof Kubacki studził nastroje na ławce rezerwowych gdyż wiedział, że taka jednobramkowa przewaga jest bardzo krucha.

Jednak euforia na ławce rezerwowych wybuchła w 17 minucie meczu. Kamil Kapczyński podał piłkę do ustawionego na 27 metrze Bartosza Kamińskiego, a ten przyjął sobie piłkę i huknął z zewnętrznej części stopy w samo okienko bramki Zorzy. Przepiękna bramka "Kamyka". Jest to już jego drugie trafienie w tym sezonie. Niestety dwie minuty po drugim trafieniu dla Unii, Zorza wylała zimny kubeł na nasze głowy. W zamieszaniu pod bramką Góreckiego najlepszy był Rafał Szymanik, po którego strzale piłka odbiła się jeszcze od Mariusza Madejskiego i zmyliła naszego bramkarza.

Po 25 minutach gry mieliśmy już remis. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Przemysław Filocha. Od bramki wyrównującej w grę obu zespołów wkradło się sporo nerwowości i żadna ze stron nie była w stanie objąć prowadzenia przed przerwą.

W drugiej części gry obraz meczu nie uległ zbytniej zmianie. Zorza i Unia skupiały się na grze w środku pola, próbując wyprowadzać kontrataki. Nasz zespół próbował z rzutów wolnych, ale w bramce dobrze spisywał się Michał Kruszyński. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i mogliśmy się trochę uśmiechnąć bo mamy pierwszy punkt w tym sezonie, choć nie trzeba ukrywać... Apetyty po pierwszych minutach były ogromne.                                                                  _______________________________________________________________________________________________________

Szczecińska Liga Okręgowa, 3 kolejka

Zorza Dobrzany - Unia Dolice 2:2 (2:2)

Bramki: Rafał Szymanik 19', Przemysław Filocha 25' (Zorza) - Mateusz Korycki 8' (rzut karny), Bartosz Kamiński 17' (Unia)

Unia Dolice: Bartłomiej Górecki - Mariusz Madejski (C), Remigiusz Miksiewicz, Paweł Graban, Dominik Górecki (75' Kacper Pluta) - Mateusz Skierkowski, Mateusz Rybka, Bartosz Kamiński, Kamil Kapczyński (85' Bartosz Danicki) - Mateusz Korycki, Marcin Misiek.