Unia grała, Kluczevia strzelała... [relacja]

Niestety nie udało się wygrać ostatniego sparingu przed ligą. Zbyt mocna okazała się IV-ligowa Kluczevia Stargard Szcz. Przegraliśmy 5:2 (2:0).

Początek spotkania nie zapowiadał, że wynik może być taki a nie inny. W pierwszych 10 minutach, Unia miała trzy(!) 100% okazje, które zmarnowali Mateusz Korycki do spółki z Kamilem Kapczyńskim. I niestety to musiało się zemścić... Najpierw w 15 minucie niezdecydowany Paweł Sowa nie wybił piłki, co skrzętnie wykorzystał zawodnik gospodarzy. 5 minut później sytuacja się niestety powtórzyła. Tym razem Radosław Kamiński źle zachował się na wysokości naszego pola karnego, a Oskar Dura dopełnił formalności pewnie strzelając do bramki.

Druga połowa rozpoczęła się tak jak pierwsza odsłona gry. Unia atakowała, a Kluczevia mądrze czekała na kontry. Już 8 minut po wznowieniu gry Kamil Kapczyński zagrał do Mateusza Koryckiego, a ten mocnym strzałem po krótkim rogu nie dał szans na skuteczną interwencję goalkeeperowi gospodarzy. Kluczevia po utracie gola rzuciła się do jak najszybszego podwyższenia prowadzenia ale dobrze bronił Czekała, a jeżeli on zawodził to piłkę wybijali nasi obrońcy. Niestety między 66 minutą, a 80 minutą straciliśmy aż 3 bramki. Dwie z nich zdobył Kamil Bartoszyński, który w przeszłości reprezentował barwy naszego klubu. W 85 minucie bardzo ładną bramkę strzałem z woleja zdobył Mateusz Rybka, który wykorzystał błędne podanie bramkarza.

Przed sobotnim spotkaniem o punkty z Błękitem Pniewo wniosek nasuwa się sam... Trzeba poprawić skuteczność! Gra zespołowa naszych piłkarzy jest powodem do zadowolenia. Tempo budowania akcji jest bardzo dobre, co skutkuje taką ilością sytuacji podbramkowych. Miejmy nadzieję, że już w sobotę będą one wykorzystane co do jednej!

Sparing nr. 5: Kluczevia Stargard Szczeciński - Unia                                                                                              5:2(2:0)                                                                                                                                                                           Bramki: ?, Oskar Dura x2, Kamil Bartoszyński x2 (Kluczevia) - Mateusz Korycki, Mateusz Rybka (Unia)

Unia grała w składzie: Bartłomiej Górecki - Paweł Soswa, Radosław Kamiński, Paweł Graban, Mateusz Skierkowski - Mateusz Rybka, Remigiusz Miksiewicz, Bartosz Kamiński, Bartosz Danicki, Kamil Kapczyński - Mateusz Korcyki. Grali również: Sławomir Czekała, Dawid Piechocki, Alan Pelczarski, Dominik Górecki.