Ligę czas zacząć! Na początek beniaminek [zapowiedź]

Już za nieco ponad 48 godzin rozpoczną się rozgrywki Szczecińskiej Ligi Okręgowej. Na inaugurację Unia Dolice uda się do Gryfina na mecz z beniaminkiem tych rozgrywek, drużyną Błękitu Pniewo.

Dla podopiecznych trenera Krzysztofa Kubackiego jest to 5 sezon z rzędu na tym szczeblu rozgrywek. Po raz trzeci z rzędu będziemy inaugurować go na wyjeździe z drużyną beniaminka. W sezonie 2012/13 wygraliśmy z Iskierką Szczecin 2:0, a rok temu przegraliśmy walkowerem (brak wymaganej liczby młodzieżowców) z Gavią Choszczno.

Zarząd klubu wraz z sztabem szkoleniowym poczynił bardzo ciekawe transfery. Do klubu dołączyli Mateusz Korycki (ostatnio Zorza Dobrzany), Remigiusz Miksiewicz (Morzycko Moryń), Oskar Janik (Victoria 95 Przecław) oraz nasz wychowanek Kacper Pluta, który został wypożyczony z Błękitnych Stargard.

W sparingach nasz zespół prezentował się przyzwoicie. Świadczą o tym wygrane z Fagusem Kołbacz (7:0), Remorem Recz (3:1) i Pogonią Szczecin LWJ (3:2). Były też porażki z wyżej notowanymi rywalami, ale po dobrej grze: Lech Czaplinek (2:3), Kluczevia Stargard (2:5). Wszyscy już żyją sobotnim spotkaniem i liczą, że na inaugurację uda zdobyć się komplet punktów.

Zespół Błękitu Pniewo jest absolutnym beniaminkiem tej klasy rozgrywkowej. Klub założony w 2010 roku, w ciągu 4 lat przebył drogę od B-klasy aż do LOS! W 2010 roku mieliśmy przyjemność mierzyć się już z gospodarzem sobotniej rywalizacji. Wtedy w ramach III rundy rozgrywek o Regionalny Puchar Polski, wygraliśmy po rzutach karnych 4:2 (po 120 minutach 1:1).

Podopieczni trenera Arkadiusza Durmy, już na 4 kolejki przed końcem zapewnili sobie awans. Nad drugim z beniaminków Orkanem Suchań, zespół z Pniewa miał aż 7 pkt. przewagi. Postacią na którą trzeba będzie zwrócić szczególną uwagę jest Paweł Plis, który w ubiegłych rozgrywkach zdobył aż 35 bramek.                                        ________________________________________________________________________________________________________

I kolejka Szczecińskiej Ligi Okręgowej                                                                                                                Błękit Pniewo - Unia Dolice

Czas: sobota, 16 sierpnia, godzina 18.00                                                                                                                       Miejsce: Stadion Miejski, Gryfino.