Pogrom przy Kolejowej [relacja]

Bardzo przekonywujące zwycięstwo odnieśli piłkarze Unii Dolice. W XI kolejce Szczecińskiej Ligi Okręgowej pokonali oni ostatni w tabeli Orkan Suchań aż 5:0 (2:0). Hat-tricka ustrzelił Mariusz Madejski i zrobił to... z rzutów karnych!

Od pierwszych minut spotkania gołym okiem było widać, że podopieczni trenera Krzysztofa Kubackiego będą zespołem zmuszonym do gry w ataku pozycyjnym a goście będą czekać na swoją szansę. Jednakże z każdą kolejną chwilą nasz zespół starał się dojść do dobrej sytuacji pod bramką rywala, ale jeżeli się już udało przedrzeć to na drodze stawał Piotr Niemczynowicz. W 21 minucie Unia objęła prowadzenie. Kamil Kapczyński dośrodkował z rzutu rożnego, piłkę przeciął Marcin Misiek, ale na linii bramkowej ręką zatrzymał ją Radosław Wiśniewski. Sędzia Paweł Maćkowiak wyrzucił zawodnika gości z boiska, a rzut karny wykorzystał Mariusz Madejski.

Kolejny gol dla "United" wisiał w powietrzu. W 26 minucie Remigiusz Miksiewicz końcówką stopy uderzył piłkę na bramkę, a ta nabrała takiego toru lotu, że przelobowała bezradnego goalkeepera gości. 2:0 i spokojna gra do przerwy, choć wydawać by się mogło, że to nie koniec popisu strzeleckiego w tym dniu.

W drugich 45 minutach, gra z obu stron była szarpana. Unia po swoich naporach z początku drugiej części meczu, lekko spuściła z tonu, a Orkan ciągle próbował grać górne piłki w pole karne ale i one nie przynosiły żadnego pozytywnego efektu dla przyjezdnych. W odstępie 4 minut (63-67), Unia miała kolejne dwa rzuty karne. Tym razem w polu karnym faulowani byli Marcin Misiek i Kamil Kapczyński. Obie "jedenastki" pewnie wykorzystał Mariusz Madejski, ustrzelając tym sam hat-trick i wysuwając się na prowadzenie w klubowej klasyfikacji strzelców (7 goli).

Na kwadrans przed końcem na indywidualną akcję prawą stroną boiska zdecydował się Kamil Kapczyński, który spokojnie wbiegł w pole karne gości i tam wyłożył piłkę Mateuszowi Rybce, który spokojnie wpakował ją do siatki ustalając tym samym wynik spotkania. Orkan grał do końca chociaż o honorową bramkę, ale strzał Kamila Ważnego zatrzymali do spółki Dawid Piechocki z Bartoszem Kamińskim.                                                                                                        _____________________________________________________________________________________________________

Szczecińska Liga Okręgowa, 11 kolejka

Unia Dolice - Orkan Suchań 5:0 (2:0)

Bramki: Mariusz Madejski 21', 63', 67' (rzuty karne), Remigiusz Miksiewicz 26', Mateusz Rybka 75' (Unia)

Unia Dolice: Sławomir Czekała (85' Dawid Piechocki) - Mariusz Madejski (C), Bartosz Kamiński, Paweł Graban, Dominik Górecki (83' Radosław Kamiński) - Remigiusz Miksiewicz, Kacper Pluta, Oskar Janik, Kamil Kapczyński (76' Jacek Paliwoda), Mateusz Rybka (80' Bartosz Danicki) - Marcin Misiek

Orkan Suchań: Piotr Niemczynowicz - Paweł Szczerba, Damian Sałapata (70' Karol Kaczorowski), Bartosz Przygórzewski (C) (70' Bartosz Gross), Marcin Świderski - Krzysztof Szafraniec, Łukasz Walus (46' Rafał Świderski), Krystian Wójcik, Kamil Ważny - Radosław Wiśniewski, Robert Owsianko.