Unia grała, Polonia wygrała [relacja]

Niestety... Dobra gra i stwarzanie sobie sytuacji nie wystarcza do wygrywania spotkań. Boleśnie przekonali się o tym piłkarze Unii Dolice, którzy polegli w Płotach z miejscową Polonią aż 4:1 (3:1).

Już w 50 sekundzie gospodarze objęli prowadzenie. Fatalnie w polu karnym z piłką minął się Mariusz Madejski co skrzętnie wykorzystał zawodnik gospodarzy i pokonał Bartłomieja Góreckiego. Od tego momentu gra Unii odmieniła się jak by za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Nasi piłkarze zaczęli stosować pressing na połowie rywala co dało skutek w 14 minucie kiedy to Kamil Kapczyński pokonał goalkeepera Polonii. Po tej bramce nasi piłkarze zaprezentowali tzw. "kołyskę" na cześć Michała Madejskiego, nowonarodzonego synka naszego kapitana Mariusza.

Unia miała jeszcze dwie doskonałe szanse do objęcia prowadzenia, ale strzał Kapczyńskiego został zatrzymany a Mateusz Skierkowski nie zdążył do piłki podanej przez Pawła Grabana. To się zemściło na naszym zespole. W 25 minucie po ogromnym zamieszaniu pod bramką Góreckiego, zawodnik Polonii wpakował piłkę do siatki. 10 minut później było już 3:1... Górecki źle wypiąstkował piłkę na 16 metr, a tam zawodnik gospodarzy sprytnym, technicznym uderzeniem podwyższył prowadzenie.

5 minut po przerwie Polonia zrobiła milowy krok do przodu w kwestii wygrania meczu. Złe zachowanie na lewej flance Dominika Góreckiego i Pawła Grabana zostało wykorzystane przez ofensywę drużyny z Płot i Sławomir Czekała, który zastąpił w przerwie kontuzjowanego Góreckiego musiał wyciągać piłkę z siatki. Podopiecznych Krzysztofa Kubackiego ten fakt jakby jeszcze bardziej napędził i zmotywował. Niestety szanse, które mieli Mateusz Korycki, Marcin Misiek czy Remigiusz Miksiewicz i nie zostały wykorzystane i musieliśmy pogodzić się z pierwszą porażką od czterech spotkań.       _____________________________________________________________________________________________________